Ietekmes uz vidi novērtējuma objekts: Vēja parka “Purplegreen Energy” izbūve Jēkabpils novada Ābeļu, Salas, Dignājas, Kalna un Leimaņu pagastā.
Paredzētās darbības norises vieta (adrese):
Plānotā vēja elektrostaciju parka novietojums:
Īss paredzētās darbības raksturojums: Vēja parku un ar to saistīto infrastruktūru plānots izbūvēt Jēkabpils novada Salas un Ābeļu pagastā. Vēja parkā plānots uzstādīt līdz 109 jaunākās paaudzes vēja elektrostacijām (VES), kuru kopējā jauda varētu sasniegt ~ 872 MW (katras stacijas nominālā jauda ir ~ 7 MW) un kopējais VES augstums – 260 m. Precīzs izbūvējamo VES skaits un novietojums, kā arī uzstādāmo VES modelis un tehniskie raksturlielumi šobrīd vēl nav noteikti. IVN procesa ietvaros ir paredzēts vērtēt vairākus VES modeļus, kopējo uzstādāmo VES skaitu, to izvietojumu un Vēja parka kopējo jaudu. Lai nodrošinātu saražotās elektroenerģijas nodošanu kopējā tīklā, tiks izbūvēta jauna apakšstacija ar pieslēgumu esošai 330 kV līnijai, kā arī elektropārvades līniju tīkls. Izpētes teritorijā ietilpst 97 zemes vienības.
Saskaņā ar Dabas aizsardzības pārvaldes uzturētajā dabas datu pārvaldības sistēmā “Ozols” publicēto informāciju Izpētes teritorijā atrodas šādas Eiropas nozīmes īpaši aizsargājamās dabas teritorijas (Natura 2000) – dabas liegumi “Ābeļi”, “Kaušņu purvs” un “Saltais purvs”, bet 10 km rādiusā ap Izpētes teritoriju izvietotas vēl vairākas Natura 2000 teritorijas.
Piemērotās tiesību normas:
- Likuma “Par ietekmes uz vidi novērtējumu” 4. panta pirmās daļas 1. punkts, 7. pants, 14.1 panta 1.1 daļa, 15. pants, šā likuma 1. pielikuma “Objekti, kuru ietekmes novērtējums ir nepieciešams” 26.1 punkts.
- Enerģētiskās drošības un neatkarības veicināšanai nepieciešamās atvieglotās energoapgādes būvju būvniecības kārtības likuma 7. panta pirmā, trešā un ceturtā daļa.
- Ministru kabineta 2015. gada 13. janvāra noteikumi Nr. 18 “Kārtība, kādā novērtē paredzētās darbības ietekmi uz vidi un akceptē paredzēto darbību”.